עריכת צוואה

אנשים רבים נמנעים מעריכת צוואה, בין אם בשל פחד מפני עין הרע, תחושת חוסר נוחות סביב נושא המוות, או מפאת גילם הצעיר. אולם כאשר אדם נפטר ללא צוואה, בני משפחתו נותרים עם חוסר וודאות וחוקי ירושה נוקשים שאינם תמיד רלוונטיים למצבם המשפחתי. בנוסף, חברים קרובים, ארגוני צדקה ובני משפחה רחוקים שהיו נכללים בצוואה לו היא הייתה נכתבת, מאבדים את חלקם בירושה.

הזכות של אדם להחליט על רכושו, גם אחרי המוות, הוא בין הזכויות החשובות ביותר של חייו. וכמו בהיבטים חשובים אחרים בחיים, על האדם להיות מתוכנן ומאורגן כדי לממש את זכויותיו בצורה הטובה ביותר. הנה רשימה של מידע הכרחי שיעזור לך לקבל החלטות בנוגע לתנאי הצוואה האחרונה שלך ויעזור לי להיות מענה לצרכים שלך בעת הכנת מסמך חשוב זה:

רשימת היורשים

לפני כתיבת הצוואה, חשוב בזהירות על כל בני משפחתך וחבריך: למי תרצה להוריש את רכושך, ואת מי לא תרצה לכלול בצוואה. חשוב להשיג פרטי קשר וזיהוי של כל האחד מן היורשים כולל מס' ת.ז., כתובת, מספרי טלפון, כתובת אימייל וכל פרט מידע אחר שיעזור לאתר אותם, במיוחד אם אינם מתגוררים בארץ.

במידה ויש ילדים או אנשים עם בעיות פיזיות, נפשיות או מנטליות בין היורשים, חשוב לשקול אם המוטב יוכל להתמודד עם הירושה או שמא עדיף לתת לנאמן לנהל את הכסף עבורו. במידה ויש צורך בנאמן, מנה נאמן שאתה סומך עליו.

רשימה מפורטת של הנכסים שלך

השלב השני לאחר כתיבת רשימת היורשים הוא לנסות ליצור רשימה מסודרת עם פירוט של כל הנכסים בבעלותך. נכסים אלו יכולים להיות נכסים בעלי ערך כלכלי (כסף מזומן, קופות חיסכון, נדל"ן, עסק, רכב ועוד) או בעלי ערך סנטימנטלי (פריטי אומנות, תמונות, ועוד).

היכן לשמור את הצוואה?

ניתן להגיש צוואות לרשם הירושות, לשמור אותם אצל עורך הדין שלכם או לשמור אותם בבית. במידה ובחרתם שלא לשמור את הצוואה אצל גורם רשמי, יש להקפיד לשמור את הצוואה במקום מאובטח ומוגן מאש / הצפות וכו', ולשים לב שקרובי המשפחה יודעים היכן נמצאת הצוואה וכי יש להם גישה בלתי אמצעית אליה (שמירת צוואה בכספת סגורה, לדוגמא, מחייבת את משאיר הירושה לספק את הסיסמה/ מפתח לכספת לכמה יורשים כדי להבטיח שתהיה להם גישה לצוואה).

בחירת עורך דין לעריכת צוואה

משרד עו"ד ירושות רוני חרמון מספק שירותי עריכת צוואה כבר למעלה מ-20 שנה. הלקוחות שלנו נהנים מיחס, השקעה, מקצועיות ורצינות בטיפול בכל תיק שמגיע לפתחנו. אצלנו תמצאו אוזן קשבת, זמינות וייצוג משפטי רציני ומעמיק.

השאירו פרטים לקביעת פגישת ייעוץ חינם
Call Now Button דילוג לתוכן