קניית דירה מקבלן על הנייר

קניית דירה מקבלן על הנייר – יתרונות וחסרונות

בשנים האחרונות הפכה קניית דירה מקבלן על הנייר לאופציה פופולרית בקרב ישראלים המחפשים להגשים את חלום הבית. רבים עושים זאת במסגרת הסכם עם קבלן פרטי, או כחלק מתוכנית מחיר למשתכן המספקת הנחות והטבות אחרות לצעירים המשתתפים בתכנית.

כמו כל דבר בחיים, יש לקניית דירה מקבלן מספר יתרונות וחסרונות. יש לקחת שיקולים אלה בחשבון לפני בתוכנית רכישת דירה. 

יתרונות קניית דירה מקבלן על הנייר

מחיר 

ניתן למצוא דירות "על הנייר" במחיר נמוך באופן משמעותי (10% ומעלה) מערך הדירה הבנויה. דירות אלה לרוב יימכרו עם תחילת הפרויקט במטרה לממן עלויות בנייה. המחיר הנמוך מושך משקיעים רבים לרכוש את הדירות וליהנות מעליית הערך האוטומטית עם סיום הבנייה. 

חדש מהניילונים

מי לא אוהב את הרעיון של בית חדש עם תשתיות חדשות, קירות נקיים ואפס הפתעות מהדיירים הישנים? דירות חדשות מאפשרות לקונים לבחור הכל: את סוג השיש במטבח, הארונות, התאורה והעיצוב הכללי של הבית. 

אחריות יזם / קבלן

קבלני בנייה מחוייבים לסטנדרט איכות בניה עפ"י חוק, ועליהם לתקן כל תקלה מהותית שהתגלתה בבית בתוך פחות משנה מיום האכלוס. בנוסף, תקלות מסויימות מגיעות עם אחריות עד שבע שנים ותקלות אחרות הנחשבות "בעיות מהותיות" כגון ליקויים בטיחותיים בבנייה מגיעים עם אחריות לכל החיים.

אחריות קבלן מאפשרת לכם לקנות את הבית עם ביטחון מלא בכך שכל תקלה ובעיה תתוקן על חשבון היזם / קבלן במהירות האפשרית. לעומת זאת, זאת נכסים ישנים לרוב אינם מגיעים עם אחריות. 

חסרונות קניית דירה מקבלן על הנייר

לאחר שמנינו את כל היתרונות, יש לשים לב לסיכונים מסוימים הכרוכים בקניית דירה מקבלן על הנייר:

סיכון מס' 1: קונים הבטחה, לא בית

כאשר הקנייה נעשית "על הנייר" קיים סיכון לפשיטת רגל של הקבלן ועיכובים משמעותיים בבנייה, או אף אבדן ההשקעה כולה. עם זאת, ניתן לצמצם את הסיכון באמצעות רכישת בית בפרויקט עם ליווי בנקאי, לאחר בדיקה של עורך הדין שלכם. במקרה של פשיטת רגל, הבנק יימצא קבלן חלופי שיסיים את הפרויקט עבורכם.

סיכון מס' 2: עיכובים במסירה

עיכובים במסירה בקניית בית מקבלן על הנייר זו סיטואציה נפוצה יחסית ובעייתית מאוד עבור רוכשים המתכננים את תוכניותיהם עפ"י לו"ז הבנייה של היזם. עם זאת, החוק קובע כי על היזם לשלם פיצויים על עיכוב משמעותי במסירה. לשם כך חשוב להקפיד לדרוש תאריך סיום בנייה ותאריך מסירה בכתב בחוזה. 

מוזמנים ליצור קשר עם רוני חרמון עורך דין קניית דירה מקבלן, ייעוץ חינם. 

השאירו פרטים לקביעת פגישת ייעוץ חינם
Call Now Button דילוג לתוכן