צוואה נוטריון

חתימה של נוטריון מעניקה לצוואות תוקף משפטי. אם יש לכם כבר צוואה ואתם מבקשים להבטיח שחלוקת הרכוש תתבצע בהתאם לכתוב בה – עליכם להפוך אותה לחוקית עם חתימת עו"ד צוואות או נוטריון. אנו נסביר כאן מהי צוואה נוטריון וכיצד מתנהל הליך האישור. חשוב לציין שכל נוטריון הוא בראש ובראשונה עו"ד ירושות מנוסה. לא ניתן לקבל סמכות של נוטריון מבלי להציג תחילה ניסיון בעריכת דין.

צוואה נוטריון שניתנת העל פה

אל משרד של עו"ד רוני חרמון אפשר להגיע עם מסמך צוואה כתוב או ללא כל מסמך. אתם רשאים להעביר את הדברים אל הנוטריון בעל פה בעוד הוא או נציג מטעמו מעלים את הדברים על הכתב. לאחר השלמת עריכת המסמך הנוטריון יקריא בפני בעל הצוואה את המסמך במלואו ויוודא שכל הסעיפים מובנים ותואמים את כוונת בעל הצוואה. אין צורך בנוכחות של עדים כך שבעל הצוואה נהנה מפרטיות מלאה. הנוטריון שומר על דיסקרטיות כך שאיש לא יידע מה בדיוק כתוב בצוואה לפני מועד מימושה.

צוואה חזקה וברורה

עריכת צוואת נוטריויונית מבטיחה הבנה מלאה של הדברים, דיסקרטיות והליך פשוט שאינו דורש עדים. בעל הצוואה אינו נדרש לכתוב אותה בכתב ידו אלא רק לאשר את הדברים בפני הנוטריון ולחתום על המסמך. צוואה מאומתת בפני נוטריון זוכה למעמד ותוקף גדול יוצר מצוואה רגילה כך שקשה יהיה לערער עליה או לבטל אותה. הנוטריון נדרש לוודא שבעל הצוואה אכן מוסר את הדברים מרצונו החופשי בעודו כשיר לכך. בהתאם, בית המשפט צפוי לכבד את הוראות המוריש במלואן וככתבן ולא לאפשר את ביטול הצוואה.

יתרונות של צוואה נוטריון

  1. תוקף משפטי חזק
  2. כמעט בלתי ניתנת לביטול על ידי יורשים
  3. אינה דורשת נוכחות של עדים
  4. מועברת אל הנוטריון בכתב או בעל פה
  5. מחירים הוגנים
  6. הליך מהיר ופשוט להבנה

ביטול צוואה נוטריונית

בית המשפט אינו ממהר לאשר בקשות לביטול או ערעור על צוואות נוטריוניות. הגורם שמבקש לערער על הצוואה נדרש להוכיח את טענותיו היטב. צוואות נוטריוניות נחשבות לצוואות אמת. בית המשפט רואה בנוטריון גורם אמין ובהתאם ביטוי מובהק של רצון המנוח בצוואה. לבחינת אפשרות לערוך צוואה בפני נוטריון צרו קשר עם עו"ד צוואות וירושות מהטובים בתחום.

מוזמנים לקרוא גם על הנוהל לעריכת צוואה נוטריונית >>

משרד עו''ד בוטיק

אז מה היה לנו עד עכשיו?

עו''ד רוני חרמון
עו''ד רוני חרמון

עו”ד רוני חרמון הוא עורך דין מנוסה בעל ותק של למעלה מ-20 שנה. תחומי ההתמחות של עו”ד חרמון כוללים דיני מקרקעין, התחדשות עירונית, צוואות וירושות וליטיגציה משפטית.

השאירו פרטים לקביעת פגישת ייעוץ חינם
Call Now Button דילוג לתוכן