רישום צוואה

רישום צוואה הוא הדרך בה תבטיחו שחלוקת העיזבון שלכם תתבצע בהתאם לרצונכם. מדינת ישראל מכירה ב-4 סוגים של צוואות חוקיות : צוואה בכתב יד, צוואה בפני עדים, צוואה בעל פה, צוואה בפני רשות. רישום צוואה עשוי להתייחס לכל הרכוש של המנוח או רק לחלקו. אין הגבלה על מספר הצוואות אך הצוואה החוקית המאוחרת ביותר מבטלת את קודמותיה.

מתי כדאי לבצע רישום צוואה?

  1. מניעת סכסוכי ירושה במקרים של ידועים בציבור
  2. פיצול ירושה
  3. קביעת זכות לעיזבון כולו או לחלקו לגורמים שאינם קרובי משפחה
  4. חלוקת רכוש שאינה תואמת את חוק הירושה
  5. מקרים של בני זוג גרושים או פרודים
  6. זוג מבוגר שאין לו ילדים
  7. זוג נשוי בנישואי פרק ב' כאשר לכל אחד מבני הזוג ילדים מקשר נישואים קודם

איך מתחילים לתכנן צוואה?

לא כל אחד עובר את המחסום הפסיכולוגי הזה של השארת מסמך בכתב שיורה מה לעשות ברכושו לאחר מותו. רבים הם האנשים שרוצים לדחות את המחשבה על בואו של יום זה. אולם עריכת הצוואה, בליוויי של עורך דין לענייני צוואות וירושות, היא צעד חשוב מאוד שיש בו כדי למנוע ויכוחים וסכסוכים בין קרובי משפחה ובעיקר למלא אחר רצונו האמיתי של המוריש. על מנת להקל על היורשים ולזרז את מימוש הירושה כדאי לכל אדם להשאיר אחריו צוואה חוקית. פגישה אחת מהירה עם עו"ד לירושות תוכל להסדיר את הנושא. אם תגיעו אל משרד עורך הדין עם צוואה כתובה ההליך יהיה מהיר ופשוט. גם כתיבת צוואה במקום אינה גוזלת זמן רב. רישום צוואה בכתב יד ללא חתימה של עו"ד צוואות מקבל תוקף חוקי כאשר הצוואה נושאת תאריך וכתובה בכתב ידו של המנוח. צוואה בפני עדים דורשת הצהרה של המנוח שזוהי צוואתו. העדים מתבקשים לחתום על הצוואה באותו המעמד כאשר החתימות בכתב ידם של המוריש והעדים. הצוואה תהיה חזקה יותר כאשר אחד העדים הוא עו"ד לענייני צוואות וירושות.

מה גורם לפסילת צוואות?

בית המשפט עשוי לפסול צוואת שאינה נושאת חתימה של המנוח או תאריך ברור. כמו כן, צוואות שניתנות במצב לא כשיר מבחינה מנטלית או תחת לחץ, נפסלות גם כן. למעמד ונסיבות כתיבת הצוואה כמו גם לזהות העדים לעריכתה, יכולים להיות משמעויות רבות למקרה שבו תוגש התנגדות לקיומה של הצוואה. אם אתם מעוניינים להבטיח שהצוואה שלכם תתקבל על ידי בית המשפט צרו קשר עם עו"ד רוני חרמון ותאמו פגישה לעריכת צוואה חוקית.

משרד עו''ד בוטיק

אז מה היה לנו עד עכשיו?

עו''ד רוני חרמון
עו''ד רוני חרמון

עו”ד רוני חרמון הוא עורך דין מנוסה בעל ותק של למעלה מ-20 שנה. תחומי ההתמחות של עו”ד חרמון כוללים דיני מקרקעין, התחדשות עירונית, צוואות וירושות וליטיגציה משפטית.

השאירו פרטים לקביעת פגישת ייעוץ חינם
Call Now Button דילוג לתוכן