קניית דירה פינוי בינוי

עו"ד רוני חרמון יוכל ללוות אתכם בקניית דירה פינוי בינוי, אך עליכם לדעת מספר דברים:

חוק פינוי בינוי נחקק בישראל בשנת 2006. ועבר תיקונים מאז ועד היום. תכליתו ומהותו העיקריים של חוק זה הינו  בעצם הריסת  בניינים ישנים ובניית בניינים ודירות חדשות במקומם תוך התמודדות עם דיירים סרבנים שמסרבים לחתום על החוזה עם היזם מסיבות שאינן סבירות. במשך תקופת הבנייה, הדיירים עוברים לדירה חלופית באופן זמני, עד להשלמת בניית הדירות החדשות בבניינים חדשים. הסיבה העיקרית לחקיקתו של חוק זה, היא בראש ובראשונה העובדה שקיימים בניינים ישנים רבים  שנבנו על פי תקני בנייה ישנים שאינם עמידים בפני רעידת אדמה, ולעומת זאת הבניינים החדשים הנבנים עומדים בתקני בנייה ובטיחות עדכניים ומחמירים.

המדינה ממריצה את היזמים לביצוע פרויקטים אלו והרווח שלהם בין השאר הוא בכך שהם בונים בניינים חדשים המכילים מספר דירות רב יותר ונהנים מהרווח במכירת הדירות, ולעומת זאת הדיירים נהנים מדירות חדשות שלהן צמודה חנייה והשבחת הנכס הנדל"ני שברשותם.

היתרון בקניית דירה בפרויקט פינוי בינוי

קניית דירה בבניין המיועד לפינוי בינוי עשויה להיות צעד חכם שיניב תשואה משמעותית במיוחד לעומת קניית דירה רגילה. בדרך כלל בנייני דירות המיועדים לפינוי בינוי נראים במצב בלתי מרנין, ישן ומתפורר אולם עליית הערך לאחר ביצוע הליך הפינוי בינוי היא משמעותית מאוד ומציעה לרוכש דירה חדשה לחלוטין שערכה הנדל"ני עלה לאין ערוך.

הסיכונים ברכישת דירה המיועדת לפינוי בינוי

בקניית דירה בפרויקט פינוי בינוי קיימים גם סיכונים: אלו עלולים להיות הפסקת בניה בשלבי הבניה השונים מסיבות שונות העלולות להיות נעוצות בקשיי נזילות של היזם,פשיטת רגל שלו, כישלון במכירת הדירות או עבירות בנייה, במצבים אלו הדיירים נתונים לסיכון של התעכבות בהכנת הדירה ואף סיכון לקבלת הדירה.

ייצוג משפטי בקניית דירה בפרויקט פינוי בינוי

עורך דין פינוי בינוי המומחה בייצוג דיירים בפרויקטים של פינוי בינוי המייצג את הדיירים בפרויקט פינוי בינוי ידאג לאינטרסים של הדיירים לכל אורך התהליך ובכל הנושאים הקשורים בו: החל באיתור יזם אמין המשך בבדיקת הפרמטרים בחוזה בין היזם לדיירים בחוזה לגבי המגורים החלופיים בזמן הפרויקט מגורים הנמשכים לרוב על פני תקופה של שנתיים עד שלוש שנים, בנושא זה צריכה להיות התייחסות לגובה דמי השכירות המעוגנים בחוזה, להצמדה של תשלום שכר הדירה למדד המחירים לצרכן ולמיקום דירה חלופית באופן שיהיה נוח ונגיש לפרויקט הנבנה וכלה בדאגה לערבויות ובטחונות שיגנו על רכושם של הדיירים מסיכונים שונים הקשורים לעמידה בלוחות זמנים, איכות הבניה ורישום הנכסים כחוק ועד התייחסות לסעיף מימון ההובלה במעברי הדירה, כיסוי הוצאות וועד בית ושכר טרחת עו"ד.

מוזמנים לקרוא עוד על זכויות דיירים בפינוי בינוי >>

משרד עו''ד בוטיק

אז מה היה לנו עד עכשיו?

עו''ד רוני חרמון
עו''ד רוני חרמון

עו”ד רוני חרמון הוא עורך דין מנוסה בעל ותק של למעלה מ-20 שנה. תחומי ההתמחות של עו”ד חרמון כוללים דיני מקרקעין, התחדשות עירונית, צוואות וירושות וליטיגציה משפטית.

השאירו פרטים לקביעת פגישת ייעוץ חינם
Call Now Button דילוג לתוכן