פינוי בינוי אחוז הסכמה

לא מעט אנשים שמעוניינים לרכוש דירה כיום, אינם מעוניינים לרכוש דירה יד שניה, אלא מעדיפים קניית דירה מקבלן על הנייר. עלות דירות חדשות מקבלן תהיה לרוב גבוהה יותר מדירה יד שנייה.  אולם, כדאי מאוד לדעת שכיום ישנם מבנים שמועמדים לפרויקט פינוי בינוי. הדיירים של אותו מבנה יכולים לזכות בדירה חדשה. אם יזם הציע לכם מימוש פרויקט מעין זה בבניין המגורים שאתם מתגוררים בו, חשוב שתדעו כי יש צורך בהסכמה של אחוז כלשהו מסך הדיירים על מנת שהפרויקט יצא לפועל. אם אתם מעוניינים לדעת אודות פינוי בינוי אחוז הסכמה, כדאי שתקראו את המאמר הבא.

הליך פינוי בינוי- במה מדובר?

פינוי בינוי מהווה עסקת מקרקעין בין יזם לבין בעלי דירות. במסגרת העסקה המדוברת, בעלי הדירות יפונו מהבתים שלהם, והבניין כולו ייהרס. במקום הבניין הישן יקום בניין מגורים חדש. לאורך כל התקופה של הבנייה הדיירים יתגוררו בדירות חלופיות כאשר היזם הוא זה שישלם את הוצאות שכר הדירה שלהם. בסופו של התהליך, הדיירים יקבלו את דירת המגורים החדשה שלהם, בבניין החדש, כאשר סביבת המגורים שלהם תשתנה לחלוטין. בעד ההשקעה של היזם, הדיירים יעניקו לו זכויות בנייה וכך הוא בעצם יוכל לבנות דירות נוספות לאחר שהוא הורס את המבנה, מלבד דירות המגורים של כל דייר. המכירה של הדירות הללו תכסה ליזם את עלות הפרויקט והוא כמובן גם ירוויח  מכך. בכדי שדיירים של מבנה מעין זה יקבלו את כל הזכויות שלהם בתהליך, חשוב מאוד לבחור מראש עורך דין פינוי בינוי שיסייע להם לממש את הזכויות שלהם.

פינוי בינוי אחוז הסכמה

כאשר מדובר על פינוי בינוי אחוז הסכמה, מדובר למעשה על כך שהפרויקט המדובר לא יצא לפועל כל עוד אין הסכמה של 80 אחוזים מבעלי הדירות. כלל הדיירים צריכים להבין את ההזדמנות שעומדת להם על הפרק ואת היתרונות בפרויקט המדובר. לרוב כאשר דיירים מבינים כי מדובר על פרויקט שישדרג להם את איכות החיים ויסייע להם להתגורר בדירה טובה ונוחה יותר, אך מעבר לכך גם יעלה להם  את ערך הדירה, אין להם באמת סיבה לסרב לחתימה על הסכמה לפרויקט.  אולם ישנם מקרים של דיירים סרבנים  שמסרבים מסיבות שונות לפרויקט המדובר. דיירים סרבנים יכולים לפגוע לחלוטין בכלל הדיירים אשר מעוניינים לממש את הזכות שלהם בפרויקט ועל כן, חשוב מאוד להבין כיצד מתמודדים עם דיירים סרבנים.

איך מתמודדים עם דיירים סרבנים?

חשוב לדעת כי נושא פינוי בינוי אחוז הסכמה הוא נושא שעולה לא מעט על הפרק בפרויקטים המדוברים שכן, כמעט תמיד יהיה דייר סרבן או אפילו מספר דיירים סרבנים. במקרה שהסירוב לא סביר, יש לבחור בעורך דין מקצועי שינקוט נגד הדייר בהליכים שונים לרבות הגשת תביעת נזיקין כנגדו על הנזק הכלכלי שהוא מסב לדיירים בסירובו לפרויקט. מכיוון שמדובר על סוגייה מורכבת, עליכם לבחור עו"ד לתמ"א 38 שעוסק כמובן גם בתחום פינוי בינוי ומכיר את תהליך הליווי והייצוג של הדיירים בפרויקטים המדוברים לרבות התמודדות מול דיירים סרבנים.

.

משרד עו''ד בוטיק

אז מה היה לנו עד עכשיו?

עו''ד רוני חרמון
עו''ד רוני חרמון

עו”ד רוני חרמון הוא עורך דין מנוסה בעל ותק של למעלה מ-20 שנה. תחומי ההתמחות של עו”ד חרמון כוללים דיני מקרקעין, התחדשות עירונית, צוואות וירושות וליטיגציה משפטית.

השאירו פרטים לקביעת פגישת ייעוץ חינם
Call Now Button דילוג לתוכן