פינוי בינוי מה מקבלים?

רבים מדברים היום על פרויקטים של פינוי בינוי,  הרבה אנשים כבר שמעו על הנושא של התחדשות עירונית. אם גם אתם בעלי דירה בבניין שעושים או שרוצים לעשות בו פרויקט פינוי בינוי אתם בוודאי שואלים את עצמכם  שאלות שונות, כמו למשל פינוי בינוי מה אנחנו מקבלים? זאת שאלה טובה וחשובה ששווה לבדוק אותה.

הרעיון מאחורי פרויקט פינוי בינוי

הרעיון שעומד מאחורי פרויקט התחדשות עירונית מסוג פינוי בינוי, הוא בבסיסו רצונן והסכמתן של הרשויות המקומיות הרלוונטיות לאפשר לדיירים בתחומן לשפר את איכות חייהם בשכונות שונות ברחבי העיר.  באזורים שיש בהם קיימים בניינים ישנים מאוד (שחלקם אף עלול לקרוס כפי שראינו לאחרונה)  הרשויות מקנות אפשרות להרוס  את הבניין הישן ולבנות תחתיו בניין חדש. פרויקט שכזה, בסיומו של התהליך הארוך, משמעותו מעבר לקבלת דירה חדשה שעומדת בתקני בנייה החדשים, היא גם הוספת תשתיות משופרות (מערכות של מים ביוב וחשמל) לבניין, שדרוג עצום ברמת ואיכות חיים, בטיחות וכמובן הוספת ערך כספי עצום.

בית חדש בשכונה מחודשת

אם מדובר בפרויקט פינוי בינוי (לא רק ברמת הבניין הבודד במסגרת תמ”א 38/2) הרי שמדובר בשינוי צביון של רחוב או השכונה עם תשתיות טובות יותר ואפילו מרחבים ירוקים לרווחת התושבים. זו בעיקרה התמורה לגבי השאלה פינוי בינוי – מה מקבלים. כמובן שיש את הנושא החשוב של ערך הדירה. הדיירים בדירות הישנות מקבלים בניין חדש עם לובי ומעלית, דירה חדשה, שהיא לרוב דירה גדולה יותר עם חדר ממ”ד, מרפסת וחנייה תת- קרקעית (במקומות בהם אין הגבלה תכנונית לכך) כך שערך הדירה הישנה עולה בעשרות אחוזים.

עסקה משתלמת לכל הצדדים

לרוב בעלי הדירה בפרויקט פינוי בינוי יזכו לעסקה משתלמת ביותר. ערך הדירה שלהם יעלה וכל פני השכונה יתחדשו ויספקו איכות חיים טובה יותר. זאת הזדמנות לשדרג את הנכס שלכם. לקבל במקום דירה ישנה דירה חדשה ויפה. לא רק הדיירים בדירות מרוויחים כאשר עושים פרויקט פינוי בינוי, הפרויקט מאפשר פיתוח וצמיחה לכל האזור ומביא אוכלוסייה איכותית לשכונה. אם אתם דיירים בעלי דירות שעוברות תהליך פינוי בינוי חשוב לפנות אל עו”ד לתמ”א 38 או עורך דין פינוי בינוי. כי חלק מהתהליך הוא כמו קניית דירה מקבלן על הנייר . מומלץ להתייעץ עם עורך דין פינוי בינוי מצוין ומנוסה. רוני חרמון משרד עו”ד ונוטריון. עורך דין מומלץ שישמח לייצג אתכם הדיירים בתהליך פינוי בינוי.

נדל''ן

אז מה היה לנו עד עכשיו?

עו''ד רוני חרמון
עו''ד רוני חרמון

עו”ד רוני חרמון הוא עורך דין מנוסה בעל ותק של למעלה מ-20 שנה. תחומי ההתמחות של עו”ד חרמון כוללים דיני מקרקעין, התחדשות עירונית, צוואות וירושות וליטיגציה משפטית.

השאירו פרטים לקביעת פגישת ייעוץ חינם
Call Now Button דילוג לתוכן