פינוי בינוי מה צריך לדעת

פינוי בינוי היא תכנית התחדשות עירונית. התוכנית המדוברת טובה הן לדיירי המבנה והן ליזם שעומד בראש התוכנית. הרעיון המרכזי העומד במרכז הפרויקט, הינו  הריסת מבנים ודירות ישנות ובניית בניינים ודירות חדשים תחתם. במקביל מחדשים את התשתיות, בונים מבנים ציבוריים ואף מוסיפים דירות מגורים לבניין. הפרויקטים המדוברים הם רחבים מאוד בהיקף שלהם והם חלים על שכונות ורחובות רבים כאשר המטרה היא להפוך אזורים בעלי מחסור בתשתיות ואוכלוסייה דלה להיות אזורים מפותחים יותר ואטרקטיביים למגורים. אם אתם מחפשים קניית דירה מקבלן על הנייר, יתכן שדווקא דירה בפרויקט המדובר תתאים לכם.

פינוי בינוי מה צריך לדעת?

אם אתם שואלים את עצמכם לגבי פינוי בינוי מה צריך לדעת, חשוב שתדעו כי במסגרת הפרויקט המדובר נלקח אזור כלשהו בעיר מגורים שבו יש מבני מגורים שמכונים לרוב בנייני רכבת. כלומר, מבנים שמתפרשים על פני שטח גדול כאשר כל אחד מהם הוא בעל קומות בודדות. הקבלן יהרוס במסגרת הפרויקט המדובר מספר מבנים ויבנה במקומם חדשים. על כל דירה אחת שהוא יהרוס הוא יקבל את הזכות לבנות 4-6 דירות מגורים. הדיירים שגרו במבנים הישנים יועברו להתגורר עד תום הפרויקט בדירות חלופיות כאשר שכר הדירה ישולם על ידי היזם. בתום הפרויקט הדיירים יקבלו דירה חדשה לחלוטין עם תוספת בנייה, הממוקמת בבניין חדש ובאזור משופר מבחינת תשתיות ועוד. מדובר על פרויקט שבו גם היזם וגם דיירי המבנה יוצאים נשכרים. כמובן שבכדי שהפרויקט ישמור על זכויות הדיירים, חשוב מאוד לבחור עורך דין פינוי בינוי מקצועי ומנוסה שילווה את הדיירים ויוודא כי כלל הזכויות שלהם נשמרות.

מה ההבדל בין פרויקט פינוי בינוי לתמ”א 38?

לא מעט אנשים תוהים פינוי בינוי מה צריך לדעת ומה בכלל ההבדל בין הפרויקט המדובר לבין תמ”א 38? ובכן, על אף שמדובר על פרויקטים מבלבלים שכן הם דומים מבחינת הביצוע שלהם, הרי שפרויקט תמ”א 38 יחול על מבנה אחד ואילו פרויקט פינוי בינוי חל לא פעם על אזורים נרחבים כגון: שכונות שלמות. המטרה בפינוי בינוי היא לשנות את התדמית של העיר לעומת המטרה בפרויקט תמ”א 38 שהיא לשפץ ולחזק מבנה בכדי שלא יקרוס ברעידת אדמה. כמובן ששני הפרויקטים דורשים את הסכמת רוב דיירי המבנה וכן, כמובן שחשוב מאוד שכל דיירים שעומדים בפני אחד הפרויקטים הללו יבחרו עו”ד לתמ”א 38 או עורך דין פינוי בינוי מקצועיים ומומחים בתחום לצורך ליווי, סיוע ושמירה על הזכויות שלהם.

נדל''ן

אז מה היה לנו עד עכשיו?

עו''ד רוני חרמון
עו''ד רוני חרמון

עו”ד רוני חרמון הוא עורך דין מנוסה בעל ותק של למעלה מ-20 שנה. תחומי ההתמחות של עו”ד חרמון כוללים דיני מקרקעין, התחדשות עירונית, צוואות וירושות וליטיגציה משפטית.

השאירו פרטים לקביעת פגישת ייעוץ חינם
Call Now Button דילוג לתוכן